Jukebox – kontakt

tel.: +420 603 768 895

logo_jukebox

Acos a.s. Vyšehradská 2, Praha 2 , 120 00

 

JUKEBOX – NABÍDKA SKLADEB

JUKEBOX nabízí obrovské množství hudby všech žánrů.
JUKEBOX – Nabídku průběžně doplňujeme .
V nabídce JUKEBOX  je jak 100 000 skladeb. Každý měsíc přidáváme  hudební CD.

JUKEBOX – PLAYLIST

Po dohodě lze playlist JUKEBOX upravit dle ATMOSFÉRY VAŠEHO PODNIKU. Můžeme zvolit výběr a časový odstup upoutávek – režim JUKEBOX Rádio (skladby hrají automaticky při snížené hlasitosti).

JUKEBOX – DÁLKOVÝ OVLADAČ

Součástí JUKEBOX je dálkový ovladač pro úpravu hlasitosti a vypínání zařízení a samozřejmá je možnost nastavit maximální možnou hlasitost hudby a omezenou  maximální hlasitost v určitém čase.

JUKEBOX – INTEGRACE DO STÁVAJÍCÍHO AUDIOSYSTÉMU

Pro optimální rozložení zvuku lze JUKEBOX zapojit do vaší stávající audio soupravy nebo připojit přímo k boxu externí reproduktory. Prezentace vaší reklamy ve zvukové nebo obrazové formě.

JUKEBOX nabízíme v nástěnném provedení nebo jako  volně stojících verzi.

První jukebox se objevil v San Francisku

San Francisco – Svého času se bez nich neobešel žádný hudební bar nebo diskotéka. Pro generace byl symbolem i příjemným společníkem, protože se totiž za každou vhozenou minci odvděčil oblíbenou písničkou. První jukebox byl nainstalován 23. listopadu 1889 v americkém San Francisku. Sláva jukeboxu sice ustoupila modernějším technologiím, stále však není těžké na tuto hrací skříň narazit. Za „otce“ jukeboxu je považován americký podnikatel Louis Glass. Tohoto šéfa sanfranciské pobočky společnosti slavného vynálezce Thomase Alvy Edisona Pacific Phonograph Co. totiž napadlo umístit Edisonův fonograf, první přístroj na záznam zvuku, do dubové bedýnky. Z ní se potom po vhození pěticentu neboli „nikláku“ linula dvě minuty hudba.

Zdroj: Wikipedia.org

Prvním barem s jukeboxem byl Palais Royal Saloon v San Francisku

Společně s Williamem Arnoldem první jukebox nainstalovali v baru Palais Royal Saloon v San Francisku. Úspěch hrací skříňky byl okamžitý. Do května následujícího roku se v různých sanfranciských barech objevilo dalších 14 jukeboxů a Glass s Arnoldem si svůj vynález nechali patentovat. Vhozenými mincemi se jim pořizovací cena údajně vrátila u každého automatu za pouhé dva týdny. A zkrátka nepřišel ani Edison. Ten si na své konto připsal deset tisíc dolarů za propůjčení licence na fonografy a drobný podíl ze zisku provozovaných automatů.

Výroby jukeboxů se poté ujaly další firmy a legendami se staly názvy jako Wurlitzer, AMI, Seeburg či Rock-Ola. Sběratelé nyní platí za tyto historické skvosty ohromující částky.

I s vývojem technologií jsou jukeboxy pořád oblíbenou součástí barů

Problémem prvních jukeboxů bylo, že dokázaly hrát pouze jednu písničku. Majitelé barů sice občas měnili válečky ve fonografech, ale stále to nebylo ono. Změna a zlatý věk jukeboxů nastaly až s příchodem gramofonu a gramofonových desek. Kulatá deska definitivně nahradila fonografický váleček začátkem dvacátých let minulého století.

V polovině 50. let, v době největší slávy jukeboxů, bylo po celých Spojených státech rozmístěno asi 750 tisíc jukeboxů, poté jejich rozšíření začalo uvadat a až nástup „cédéček“ vrátil jejich počet v USA v 80. letech na solidní čtvrtmilion. Nyní jsou k vidění jak klasické jukeboxy, využívající desky nebo CD, tak modernější verze využívají formát MP3 a internet.

Pojem jukebox se začal používat někdy od 30. let a o původu slova se vedou spekulace. Nejčastěji se udává, že slovo jukebox vzešlo ze slangového výrazu juke-joint (putyka, špeluňka), používaného převážně černochy na jihu a jihovýchodě Spojených států. Slovo juke (jook) pochází z kreolského jazyka gullah, jehož výraz joog znamená slušně řečeno hříšný nebo sprostý.

zdroj: AUTOR ČT24